Uudised


RIIGIREFORMI SIHTASUTUS: RIIGIKOGU PEAB OLEMA TEGELIKU POLIITILISE DEBATI KESKUS JA RAHVA OSALUS RIIGI JUHTIMISES KASVAMA

22.10.18

Kodanikualgatusena tegutsev Riigireformi Sihtasutus avalikustas täna kell 15.00 veebilehel riigiuuendus.ee esimese osa mahukatest uuendusettepanekutest. Õigusloomele ja esinduskogudele keskenduvate uuendusettepanekute eesmärk on muuta Riigikogu tegeliku poliitilise debati keskuseks ja suurendada rahva osalust riigi juhtimises.

Loe täispikka pressiteadet →

RAIVO VARE: EESTI ON LASKNUD END HETKESAAVUTUSTEST ÄRA PETTA, KUNA NÄEME TEISTE TAUSTAL HEAD VÄLJA

19.10.18

Riigitegelane, transiidi- ja majandusekspert ning ettevõtja Raivo Vare arvab, et me ei tohiks puhata ega nautida saavutatud. Nii väikse riigina pole meil seda luksust.

Loe täispikka intervjuud

Riigireformi Sihtasutus: soovime, et Eesti on hästi juhitud ja selge visiooniga ergas riik, mis teenib oma rahvast

17.10.18

Kodanikualgatusena tegutseva Riigireformi Sihtasutuse nõukogu kiitis täna heaks reformipaketi sisu. Kogu mahuka uuendusettepanekute paketi peamine fookus on Eesti riigi juhtimise kvaliteedi tõstmine, õigusloome mahu vähendamine ning riigiaparaadi toimise muutmine parimaks võimalikest. Ettepanekute avalikustamine algab 22. oktoobril.

Loe täispikka uudist

RIINA VARTS: RIIGI PRAEGUNE JUHTIMISE SÜSTEEM EI TOETA HÄID PRAKTIKAID

12.10.18

24 aastat juhtide arendajana töötanud Riina Varts tahab riigi juhtimises näha rohkem strateegilist mõtestatust.

Loe täispikka intervjuud

ARMIN KÕOMÄGI: MEIE RAHVAARV VÕIB VÄHENEDA JA JÕUKUS KASVADA SAMAAEGSELT

05.10.2018

Ettevõtja, kirjanik ja Riigireformi Sihtasutuse asutaja ArminKõomägi usub, et Eesti suudab olla maailmale eeskujuks, kuidas saab väheneva rahvaarvuga olla veelgi edukam riik.

Loe täispikka intervjuud

Riigireform keskendub riigijuhtimise kvaliteedi tõstmisele

22.09.18

Kodanikualgatusena tegutsev Riigireformi Sihtasutus alustab täpselt kuu pärast, 22. oktoobril reformipaketi avalikustamist. Lõplik sisu on mõttekoja nõukogus 17. oktoobril. Riigireformi kontseptsiooni uuendusettepanekud keskenduvad Eesti riikluse südamikule ehk riigijuhtimise kvaliteedi tõstmisele ja kodaniku rolli suurendamisele riigi juhtimises.

Loe täispikka uudist

Riigireformi SA: mida me teeme ja mida me ei tee

23.05.18

Siirast soovist Eesti arengule kaasa aidata ja teda paremaks muuta sündinud Riigireformi Sihtasutus on esile kutsunud laia ja vajaliku arutelu. See on väga tervitatav, sest nii on üks sihtasutuse loomise eesmärk juba täidetud – inimesed mõtlevad ja arutavad oma riigi toimimise üle, väljendavad ootusi ja kartusi ning teevad ettepanekuid.

Loe täispikka arvamuslugu

Ettevõtjad asutasid Riigireformi Sihtasutuse

14.05.18

Esmaspäeval, 14. mail 2018 asutasid 28 Eesti ettevõtjat Riigireformi Sihtasutuse eesmärgiga anda selge sisu Eesti riigikorralduse uuendamiseks. Tegu on üheks aastaks loodud apoliitilise eraalgatusega, mis töötab välja riigireformi kontseptsiooni ja selle elluviimiseks vajalikud mitmete eelnõude kavandid ning seletuskirjade teesid.

Loe täispikka uudist

ETTEVÕTJATE KINGITUS EESTILE: RIIGIREFORMI SISU JA TÖÖRIISTAD

14.05.18

Sünnipäev on hetk, mil lisaks rõõmustamisele ja pidutsemisele vaadatakse nii ajas tagasi kui mõeldakse tulevikule. Nii on Eesti Vabariigi sajandal sünnipäeva-aastal paslik tõsiselt mõelda, kuhu me riik on jõudnud ning kas oleme lootusrikkalt tulevikku vaatamiseks parimas vormis.

Loe täispikka arvamuslugu