Uudised


Riigireformi SA andis valmis reformipaketi üle Riigikogu juhile ja parlamendierakondade esimeestele

21.11.2018

Riigireformi SA andis valmis reformipaketi üle Riigikogu juhile ja parlamendierakondade esimeestele. Reformipaketi tervikmaterjal on leitav www.riigiuuendus.ee. Praegu Riigikogu konverentsikeskuses peetaval arutelul vaagivad eksperdid reformipaketi elluviimise võimalusi.

Vaata täispikka konverentsi järele siit

Jüri Raidla ettekanne riigireformi konverentsil

21.11.2018

Riigireformist on räägitud kümmekond aastat. Algul tuimalt, seejärel ründavalt, veidi hiljem armastusväärselt, sealt edasi vastanduvalt, viimastel aegadel suisa kirglikult. Oma riigist ja riiklusest tulebki rääkida kirglikult. Kirglikule arutelule järgnevad otsused tuleb aga teha külma peaga, kaalutlevalt ja rahulikult.

Loe täispikka ettekannet

Jüri Raidla: inspireerime tegema mastaapset ja radikaalset reformi

07.11.2018

Riigireformi Sihtasutuse 67 ideed on nüüd välja käidud ning esimesed reaktsioonid olnud seinast seina. Sihtasutust on ülistatud heade ideede eest, kuid ideed on ka leitud olevat kord mitte piisavalt radikaalsed, kord liiga pöörased või teostamatud.

Loe täispikka artiklit Postimehes →

PARLAMENDIERAKONDADE JUHID ARUTAVAD KONVERENTSIL RIIGIREFORMI ELLUVIIMISE VÕIMALUSI

06.11.2018

21. novembril Riigikogus toimuval konverentsil arutlevad kõigi parlamendierakondade juhid võimaluste üle Eestis riigireform ellu rakendada. Sündmus korraldatakse koostöös põhiseaduskomisjoniga ning seal antakse valmis reformipakett üle Riigikogu esimehele ja kõigi parlamendierakondade juhtidele.

Loe täispikka pressiteadet →

RIIGIREFORMI SIHTASUTUS: KOHTUHALDUS TULEB ERALDADA JUSTIITSMINISTEERIUMIST

05.11.18

Eestis kohtute iseseisvuse suurendamine, kohtumenetluse kiiremaks muutmine ja inimestele õiguse andmine pöörduda oma põhiseaduslike õiguste kaitseks otse Riigikohtusse on viimane osa ettepanekutest, mida Riigireformi Sihasutus soovitab.

Loe täispikka pressiteadet →

RIIGIREFORMI SIHTASUTUS: ÜHENDAME „SILOTORNISTUNUD“ MINISTEERIUMID ÜHTSEKS VALITSUSASUTUSEKS JA TÕSTAME RIIGIJUHTIMISE KVALITEETI

29.10.18

Kodanikualgatuslik Riigireformi Sihtasutus avalikustas täna teise osa mahukatest uuendusettepanekutest. Täitevvõimu puudutavate ettepanekute peamine eesmärk on muuta valitsuse toimimine sihipärasemaks ja strateegilisemaks, sh tehakse ettepanek ühendada kõik ministeeriumid ühtseks valitsusasutuseks.

Loe täispikka pressiteadet →

Kristel Urke: Meie eelis saab olla ergas ja paindlik riigikorraldus

24.10.18

Riigikogu valimised Eesti omariikluse õitsvaimal perioodil on vähem kui poole aasta pärast. Enne valimisi oodatakse ikka uusi ja põnevaid ettepanekuid Eesti elu edendamiseks, kuid tundub, et need on visad vormuma. Seda ilmestab erinevate poliitikute väljaastumine erakondadest, kuhu nad on kaua kuulunud, sest puuduma pidavat selged plaanid ja pikk perspektiiv.

Loe täispikka arvamuslugu →

RIIGIREFORMI SIHTASUTUS: RIIGIKOGU PEAB OLEMA TEGELIKU POLIITILISE DEBATI KESKUS JA RAHVA OSALUS RIIGI JUHTIMISES KASVAMA

22.10.18

Kodanikualgatusena tegutsev Riigireformi Sihtasutus avalikustas täna kell 15.00 veebilehel riigiuuendus.ee esimese osa mahukatest uuendusettepanekutest. Õigusloomele ja esinduskogudele keskenduvate uuendusettepanekute eesmärk on muuta Riigikogu tegeliku poliitilise debati keskuseks ja suurendada rahva osalust riigi juhtimises.

Loe täispikka pressiteadet →

RAIVO VARE: EESTI ON LASKNUD END HETKESAAVUTUSTEST ÄRA PETTA, KUNA NÄEME TEISTE TAUSTAL HEAD VÄLJA

19.10.18

Riigitegelane, transiidi- ja majandusekspert ning ettevõtja Raivo Vare arvab, et me ei tohiks puhata ega nautida saavutatud. Nii väikse riigina pole meil seda luksust.

Loe täispikka intervjuud

Riigireformi Sihtasutus: soovime, et Eesti on hästi juhitud ja selge visiooniga ergas riik, mis teenib oma rahvast

17.10.18

Kodanikualgatusena tegutseva Riigireformi Sihtasutuse nõukogu kiitis täna heaks reformipaketi sisu. Kogu mahuka uuendusettepanekute paketi peamine fookus on Eesti riigi juhtimise kvaliteedi tõstmine, õigusloome mahu vähendamine ning riigiaparaadi toimise muutmine parimaks võimalikest. Ettepanekute avalikustamine algab 22. oktoobril.

Loe täispikka uudist

RIINA VARTS: RIIGI PRAEGUNE JUHTIMISE SÜSTEEM EI TOETA HÄID PRAKTIKAID

12.10.18

24 aastat juhtide arendajana töötanud Riina Varts tahab riigi juhtimises näha rohkem strateegilist mõtestatust.

Loe täispikka intervjuud

ARMIN KÕOMÄGI: MEIE RAHVAARV VÕIB VÄHENEDA JA JÕUKUS KASVADA SAMAAEGSELT

05.10.2018

Ettevõtja, kirjanik ja Riigireformi Sihtasutuse asutaja ArminKõomägi usub, et Eesti suudab olla maailmale eeskujuks, kuidas saab väheneva rahvaarvuga olla veelgi edukam riik.

Loe täispikka intervjuud

Riigireform keskendub riigijuhtimise kvaliteedi tõstmisele

22.09.18

Kodanikualgatusena tegutsev Riigireformi Sihtasutus alustab täpselt kuu pärast, 22. oktoobril reformipaketi avalikustamist. Lõplik sisu on mõttekoja nõukogus 17. oktoobril. Riigireformi kontseptsiooni uuendusettepanekud keskenduvad Eesti riikluse südamikule ehk riigijuhtimise kvaliteedi tõstmisele ja kodaniku rolli suurendamisele riigi juhtimises.

Loe täispikka uudist

Riigireformi SA: mida me teeme ja mida me ei tee

23.05.18

Siirast soovist Eesti arengule kaasa aidata ja teda paremaks muuta sündinud Riigireformi Sihtasutus on esile kutsunud laia ja vajaliku arutelu. See on väga tervitatav, sest nii on üks sihtasutuse loomise eesmärk juba täidetud – inimesed mõtlevad ja arutavad oma riigi toimimise üle, väljendavad ootusi ja kartusi ning teevad ettepanekuid.

Loe täispikka arvamuslugu

Ettevõtjad asutasid Riigireformi Sihtasutuse

14.05.18

Esmaspäeval, 14. mail 2018 asutasid 28 Eesti ettevõtjat Riigireformi Sihtasutuse eesmärgiga anda selge sisu Eesti riigikorralduse uuendamiseks. Tegu on üheks aastaks loodud apoliitilise eraalgatusega, mis töötab välja riigireformi kontseptsiooni ja selle elluviimiseks vajalikud mitmete eelnõude kavandid ning seletuskirjade teesid.

Loe täispikka uudist

ETTEVÕTJATE KINGITUS EESTILE: RIIGIREFORMI SISU JA TÖÖRIISTAD

14.05.18

Sünnipäev on hetk, mil lisaks rõõmustamisele ja pidutsemisele vaadatakse nii ajas tagasi kui mõeldakse tulevikule. Nii on Eesti Vabariigi sajandal sünnipäeva-aastal paslik tõsiselt mõelda, kuhu me riik on jõudnud ning kas oleme lootusrikkalt tulevikku vaatamiseks parimas vormis.

Loe täispikka arvamuslugu